Witamy | Pranie w pralce | Pranie ręczne | Dla ogrodu | Inne zastosowania | Kontakt | FAQ - Najczęściej zadawany pytania
gwarantowana
FAQ

PRANIE W PRALCE

 

5-6 połówek pokruszonych łupin wsyp do woreczka (można zawiązać w skarpecie) i wrzuć bezpośrednio do bębna z ubraniami. Pranie kolorowe i gotowanie w 30oC - 90oC.
 
 
Czy trzeba wyjmować orzechy w trakcie płukania prania?
 
Nie jest to konieczne, jeśli chcesz, aby Twoje pranie stało się bardziej miękkie. Orzechy mogą pozostać w pralce do zakończenia cyklu prania. W trakcie płukania woda jest zimna i często odnawiana. W tej fazie wydziela się bardzo niewiele saponiny. Ta mała ilość pozwala właśnie na zmiękczenie prania.
 
Należy zwrócić uwagę, czy woreczek z łupinami przemieszcza się swobodnie w bębnie. Dzieje się tak, jeśli pralka nie jest zbyt ciasno wypełniona, mniej więcej do 1/2 pojemności.
 
Naturalne saponiny nie rozpuszczają farb w tkaninach, więc można mieszać kolory nawet przy gotowaniu i nie grozi nam zafarbowanie. Jedynie piorąc z białymi rzeczami należny pamiętać, by dodać 1,5 łyżki sody oczyszczonej celem uzyskania śnieżnobiałej barwy rzeczy białych.

pranie w pralce z użyciem orzechów piorącychbezpieczeństwo dziecka - pranie ekologiczne

Przygotowanie wycią…gu - czystego wywaru.

Gotuj 8 - 10 skorupek 5 do 15 minut w 1 litrze wody. (Stężenie może być zmienione w zależności od potrzeby.)

Gotowanie orzechów piorących - wywar

Ten ług przelej przez bawełnianą… chustkę lub gęste sitko do butelki pryskają…cej: otrzymasz gotowy płynny środek czyszczą…cy. W razie potrzeby dodaj ewentualnie parę kropli oleju cytrynowego.

 Ten uniwersalny środek czyszczą…cy nadaje się do wszystkich prac w gospodarstwie domowym, w kuchni, łazience, jak również w toalecie. Jest zaskakują…co skuteczny przy myciu okien i aut. 

Po za tym po skończonym praniu, woda z orzeszków ma wręcz pozytywny wpływ na ścieki, bo zawarte substancje w orzechach mają… właściwości grzybobójcze, bakteriobójcze i wiele innych oddziaływań pozytywnie wpływają…cych na naturalne środowisko.  
"Wywar" można przechowywać w zimnym miejscu przez około 10 dni z dodatkiem na przykład olejku z lawendy czy kilku kropli cytryny.
 
 
Kiedy orzechy tracą… właściwości myją…co - piorą…ce?
 
Orzechy piorą…ce można używać, aż do momentu całkowitego wypłukania się saponiny. Jak to poznać? Orzechy zmieniają… kolor na jaśniejszy, tracą… pierwotny połysk i lepią… się. Najlepiej potrzeć orzech mokrym palcem. Jeśli wcią…ż się pieni, znaczy, że nadal zawiera saponinę. Innym wskaźnikiem jest jego twardość. Na począ…tku orzechy są… twarde. W kontakcie z wodą… tracą… ją… i stają… się coraz miększe.


Co możesz nimi prać? 
 
Rzeczy białe i wielokolorowe 30oC - 90oC. Nawet tak delikatne jak bawełna i jedwab. Nie musisz już dodawać środków zmiękczają…cych, by twoja bielizna była świeża i miękka. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych zmiękczaczy do tkanin! Nawet ręczniki frote stają… się miękkie i puszyste. Jeśli bielizna jest mocno zaplamiona, możesz dodać 1  1/2 łyżki stołowej odplamiacza ekologicznego. Przy mniejszych zabrudzeniach zalecana jest 1˝ łyżki zwykłej sody spożywczej.
 
WitamyPranie w pralcePranie ręczneDla ogroduInne zastosowaniaKontaktFAQ - Najczęściej zadawany pytania

 

[Copyright 2008 PBG. Wszelkie prawa zastrzeżone - All rights reserved.]